Bitcoin Boğası ve İki Usta Analist Umutlu: Bu Seviyeler Masada!

Ünlü Bitcoiner Michael Saylor, Bitcoin’in 63.000 doları geri kazanamamasına rağmen iyimserliğini koruyor. Bir başka yer de Saylor Dell CEO’sunun Bitcoin gönderisine destansı BTC yanıtı verdi. Bitcoin konusunda sadece Saylor değil, iki usta analist de boğa tahminler yapıyor.

Michael Saylor’dan iyimser Bitcoin mesajı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider kripto para, Pazartesi günü son zamanlarda üçüncü kez kaybettiği 63.000 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bundan önce 12 Haziran’da 69.800 dolar seviyesinden düşmeye başladı. Saylor bir gönderisinde “B” harfi için Bitcoin sembolünü kullanarak “Farklı Olun!” dedi.

Michael Saylor, Bitcoin’e olan inancını koruyor ve diğer birçok BTC boğası gibi, BTC’nin yakın gelecekte 1 milyon dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu hafta içinde Bitcoin 63.500 dolar fiyat etiketini gördü. Ancak bu kısa süreli yükselişi bir düşüş takip etti. Şimdi, Bitcoin daha fazla düşmemek için mücadele ediyor.

Bitcoin boğasında Dell CEO’suna BTC mesajı!

Dell Technologies CEO’su Michael Dell, kısa bir süre önce X’te düşündürücü bir anket yayınladı. Bu bağlamda, topluluktan seçenekler arasında en önemli olduğunu düşündükleri şeyi değerlendirmelerini istedi. Bunlar arasında, Yapay zeka, Bitcoin ya da aşk ve ilişkiler yer aldı. Bu basit ama derin soru kripto topluluğunun ilgisini çekti ve katılımcıların büyük bir kısmı Bitcoin’i tercih etti. Anket, kalp emojisiyle tepki veren Michael Saylor’ın dikkatini çekti. Saylor daha sonra Dell CEO’sunun tweet’ine destansı bir yanıt verdi.

Dell’in tweet’ine doğrudan bir yanıt veren Saylor, “Bitcoin en önemli şeydir” dedi. Bu özlü açıklama, Saylor’un Bitcoin’in bir değer deposu olarak dönüştürücü potansiyeline olan sarsılmaz inancını özetliyordu. Saylor’un açıklaması, Bitcoin’in küresel finansal sistemleri yeniden şekillendirmedeki rolünün daha fazla benimsenmesi ve tanınması için bir toplanma çığlığı niteliğinde.

Bitcoin 78.700 doları hedefliyor, işte iyimser senaryo

Popüler kripto analisti Ali Martinez, bugün 65.795 dolar seviyesinin şu anda BTC için en zor direnç seviyelerinden biri olduğunu söyledi. Analiste göre, Bitcoin bu seviyeyi aşabilirse, 78.700 dolara kadar yükselebilir. Böylece, yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydedebilir.

Analist: Bitcoin’in rüzgarı birçok insanı şok edecek!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti Jason Pizzino, Bitcoin’in büyük bir yukarı yönlü hareketi ateşlemeden önce insanları can sıkıntısına sokma eğiliminde olduğunu söylüyor. Analist, BTC’nin geçen yıl yaklaşık 3 kat artış göstermeden önce aynı zamanda aynı davranışı sergilediğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Bu büyük yükseliş pek çok insanı şok edecek. BTC en son yaklaşık yedi ay boyunca yükseldiğinde ne olduğuna bakın: Mart’tan Ekim’deki (2023) kırılmaya kadar. Yedi aylık büyük bir yükseliş 25.000 dolardan 74.000 dolara büyük bir yükselişe neden oldu. Aynı yüzdelerde olması gerektiğini söylemiyorum. Sadece fiyatı oldukça zorlayan önemli bir hareketten bahsediyorum. Son döngüde olduğu gibi düz bir çizgi olup olmayacağını bilmiyorum. Büyük bir yükseliş, bir geri çekilme ve ardından tekrar yükseliş olabilir.

Kaynak: Jason Pizzino

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir